Rekrutacja 2020/21

nr 22 8042 0006 2001 buy propecia online 0000 0853 0001

w Banku Spółdzielczym w Parczewie

postheadericon Włodawiacy na Bałkanach

Włodawiacy na BałkanachW dniach od 24.06–04.07.2019r. grupa wychowanków z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie wraz z Zespołem Tańca Ludowego „Włodawiacy", również z MDK, przebywała w Macedonii, w mieście Ochryda, na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Square Dancing" organizowanym przez EAFF - Europejskie Stowarzyszenie Festiwali Folklorystycznych. Po prawie 30 godzinnej podróży, z przerwą na nocleg w Serbii, uczestnicy wyjazdu mogli cieszyć oczy fenomenalnymi widokami, gdzie otaczające jezioro góry zapierały dech w piersiach, a malowniczo położone domki na zboczach przyciągały wzrok i budziły zachwyt.

Włodawiacy na Bałkanach Włodawiacy na Bałkanach Włodawiacy na Bałkanach

Po paradzie ulicami miasta, ZTL „Włodawiacy" zaprezentował swoje umiejętności taneczne na festiwalowej scenie,wspólnie z innymi zespołami z Bułgarii i Macedonii. Kolorowe stroje, żywiołowe tańce, różnorodność układów tanecznych przyciągały zarówno lokalnych mieszkańców jak i turystów i zachęcały do wspólnej zabawy i poznawania kultur. Festiwal zakończono rozdaniem upominków i wymianą prezentów.
Oczywiście Włodawiakom oprócz tego udało się również zwiedzić przepiękne miasto Ochryda, które buy clomid zostało uznane przez UNESCO za część światowego dziedzictwa. Zachowały się w nim liczne zabytkowe cerkwie, starożytny teatr, średniowieczna forteca cara Samuela i inne piękne budowle.
Niezapomniane wrażenie zrobił również rejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim, połączony z wizytą w klasztor Św. Nauma.. A w drodze powrotnej rejs po jeziorze w priligy online Kanionie Matka .
Słoneczne, upalne dni uczestnicy wyjazdu spędzali chłodząc się w ochrydzkim jeziorze. Cały pobyt był dla zespołu niesamowitą przygodą, wspaniałą lekcją historii i kultury, a w efekcie niezapomnianym przeżyciem.

Dzisiaj jest: Piątek
10 Lipca 2020
Aleksander, Amelia, Aniela, Filip,
January, Radziwoj, Rufina, Samson,
Sylwan, Sylwana, Witalis

Do końca roku zostało 175 dni.
Zodiak: Rak

w programie LEGO EDUCATION